Diecezjalny Zjazd Ministrantów i Lektorów

Diecezjalny Zjazd Ministrantów i Lektorów organizowany już po raz kolejny przez Kolegium Duszpasterzy Diecezji Bydgoskiej w dniu 10. czerwca 2017, zainaugurowano Mszą św. w kościele p.w. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy. Po zakończonej Mszy św. przeprowadzono konkurs wiedzy liturgicznej przygotowany przez ks. Grzegorza Wicińskiego oraz turniej piłki nożnej wraz z turniejem rzutów karnych, przygotowane przez Diecezjalnych Duszpasterzy Sportu, Księży Roberta Szczepańskiego i Michała Zawartowskiego. Do udziału w turnieju piłki nożnej w kategorii szkoła podstawowa zgłosiło się 11 drużyn, a zwyciężyła drużyna z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła ze Złotowa. Drugie miejsca zajęła drużyna z parafii św. Marcina z Szubina a trzecie Chrystusa Króla z Bydgoszczy. Najlepszymi strzelcami popularnej „jedenastki” spośród 7 zgłoszonych parafii, okazali się gracze z parafii św. Józefa w Osieku, drugie miejsce zajęła parafia Św. Trójcy z Bydgoszczy a trzecie parafia św. Maksymiliana z Bydgoszczy. Tradycyjnie sędziowie dokonali wyboru najlepszego zawodnika turnieju, którym został Jakub Spychała z parafii św. Marcina w Szubinie. Najlepszym bramkarzem zawodów sędziowie uznali Piotra Piaseckiego z parafii Św. Trójcy w Bydgoszczy.