DTLSO Halowej Piłki Nożnej 28.11.2015

Eucharystią sprawowaną w kościele p.w. św. Maksymiliana Kolbe na Osowej Górze rozpoczął się kolejny Diecezjalny Turniej Halowej Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza w kategorii szkoły podstawowej. Zmagania najmłodszych przedstawicieli Liturgicznej Służby Ołtarza cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem. Podobnie było i tym razem, gdzie do udziału w zawodach zgłosiło się 13 drużyn z parafii Diecezji Bydgoskiej. Po wcześniejszym losowaniu, zespoły zostały podzielone na 4 grupy. Rozgrywki grupowe, którym przyglądało się wielu kibiców, obfitowały w wiele emocji, co zapowiadało jeszcze ciekawsze spotkania w fazie pucharowej. Zakończone rozgrywki w grupach wyłoniły drużyny, które dostały się do ćwierćfinału turnieju: bł. bp. Michała Kozala z Solca Kujawskiego, św. Jana z Fordonu, Klasztor z Kcyni, Wniebowstąpienia Pańskiego w Bydgoszczy, MBNP z Bydgoszczy, św. Łukasza z Fordonu, św. Rodziny z Bydgoszczy i św. Wawrzyńca z Nakła. Rozegrane mecze pomiędzy tymi zespołami wyłoniły pary półfinałowe.

Mecz w pierwszym półfinale pomiędzy zespołami z parafii św. Wawrzyńca z Nakła i bł. bp. Michała Kozala z Solca Kujawskiego zakończył się wynikiem 0-1, a w drugim półfinale spotkały się zespoły z parafii Wniebowstapienia Pańskiego z Bydgoszczy i św. Łukasza z Fordonu. Lepszą okazała się drużyna z parafii św. Łukasza wygrywając 5-0. Mecze finałowe stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco: trzecie miejsce w turnieju zajęła parafa Wniebowstąpienia Pańskiego z Bydgoszczy, która w meczu o III miejsce pokonała 3 – 0 parafię św. Wawrzyńca z Nakła. Natomiast zwycięzcami turnieju zostali ministranci z parafii św. Łukasza z Fordonu, którzy w meczu finałowym pokonali drużynę z parafii bł. bp. Michała Kozala z Solca Kujawskiego. Po zakończeniu zawodów odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom, którego dokonali Diecezjalni Duszpasterze Sportu Diecezji Bydgoskiej. Sędziowie zawodów, którymi byli panowie Adam Lyczmański, Dariusz Ignatowski oraz Dariusz Drozd wytypowali najlepszego piłkarza turnieju, którym został Krystian Łobuszewski z parafii św. Łukasza, a najlepszym bramkarzem turnieju okazał się Andrzej Nowak z parafii bł. bp. Michała Kozala z Solca Kujawskiego.

Wszystkim, którzy przyłączyli się do organizacji zawodów, należą się słowa uznania za wkład, który podjęli w ich udany przebieg. W sposób szczególny dziękujemy Księżom i Opiekunom świeckim, którzy przybyli na to spotkanie, a ministrantom jesteśmy wdzięczni za emocje sportowe, które zapewne jeszcze na długo pozostaną w Naszej pamięci.