DTLSO PIŁKI NOŻNEJ – BYDGOSZCZ 10.10.2015 R.

1 (3)W przed dzień XV Dnia Papieskiego 10.10.2015 odbył się zorganizowany przez Diecezjalnych Duszpasterzy Sportu Ks. Roberta Szczepańskiego i Ks. Michała Zawartowskiego, Diecezjalny Turniej Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej
w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Tym razem miejscem rozgrywania zawodów sportowych było boisko mieszczące się przy Zespole Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy. Ku ucisze organizatorów na zaproszenie odpowiedziało 10 parafii z Diecezji Bydgoskiej, którymi były: Św. Wawrzyńca z Gołańczy, Św. Stanisława w Nakle, Św. Wawrzyńca w Nakle, Św. Jana z Bydgoszczy, Św. Wojciecha z Sadek, Świętej Rodziny z Bydgoszczy, Św. Andrzeja Boboli z Szubina, Sw. Piotra i Pawła ze Złotowa, Św. Antoniego z Padwy z Bydgoszczy oraz Świętej Trójcy z Bydgoszczy.

Turniej rozpoczęła Eucharystia sprawowana w kościele p.w. Trójcy Świętej w Bydgoszczy, na której to zebranych w świątyni uczestników turnieju powitał Ks. Prałat Bronisław Kaczmarek, Proboszcz bydgoskiej parafii. Mszy św. na rozpoczęcie kolejnego sezonu rozgrywek ministrancko – lektorskich przewodniczył Ks. Robert Szczepański a Słowo Boże wygłosił Ks. Michał Zawartowski. Po zakończonej Mszy świętej drużyny ministranckie udały się na boisko szkolne, gdzie rozgrywały swoje mecze w dwóch grupach, z których dwie pierwsze drużyny awansowały do dalszej fazy rozgrywek.

Ostatecznie w turnieju zwyciężyła drużyna z parafii p.w. św. Piotra i Pawła w Złotowie, która w finale pokonała reprezentację parafii p.w. Świętej Rodziny z Bydgoszczy. Trzecie miejsce w turnieju zajęła parafia św. Wawrzyńca z Nakła, która w tzw. „małym finale” pokonała drużynę parafii Św. Jana z Bydgoszczy.

W tym miejscu należy podkreślić, iż wszystkim meczom towarzyszyły spore emocje, które świadczą o coraz wyższym poziomie sportowym diecezjalnych rozgrywek. Warto podkreślić również fakt, zawody sportowe organizowane przez Diecezjalnych Duszpasterzy Sportu Diecezji Bydgoskiej, cieszą sporym zainteresowaniem i wpisały się już na stałe w kalendarz imprez diecezjalnych. Widzimy wiec wyraźnie, iż jest ogromna potrzeba organizacji zawodów sportowych, po to, aby młodzież stanowiąca liturgiczną służbę ołtarza w Naszych parafiach mogła nie tylko wykazać się umiejętnościami sportowymi, ale także miała okazję do tego, by wspólnie się spotkać i przeżyć niezapomniane chwile, którym towarzyszy modlitwa i sportowa atmosfera. Dziękujemy również tym wszystkim Osobom, które angażowały się i nadal angażują przy organizacji diecezjalnych imprez sportowych. Wszystkich obejmujemy Naszą modlitwą i zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach.