DTLSO Piłki Nożnej – NAKŁO 11.06.2016

DSC0762811 czerwca 2016 r.odbył się kolejny już diecezjalny turniej liturgicznej służby ołtarza w piłce nożnej, organizowany przez Diecezjalnych Duszpasterzy Sportu Diecezji Bydgoskiej. Miejscem rozgrywania zawodów były tym razem obiekty sportowe Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle n/Notecią. Do udziału w turnieju w kategorii szkół gimnazjalnych zgłosiło się 6 zespołów z parafii całej diecezji. Zawody rozpoczęły o godzinie 9.30 Mszą świętą pod przewodnictwem Diecezjalnego Duszpasterza Sportu Ks. Michała Zawartowskiego w kościele p.w. Św. Stanisława w Nakle. Po zakończonej Mszy św. uczestnicy zgromadzili się na orliku w szkole aby o 10.00 rozpocząć rozgrywki w 2 grupach. Wyniki fazy grupowej wyłoniły drużyny, które awansowały do półfinałów, a były to: Św. Stanisława z Nakła, Św. Wawrzyńca z Nakła, NMP Królowej Polski z Nakła oraz MBNP z Bydgoszczy. Ostatecznie zwycięzcami zawodów zostali ministranci z parafii św. Wawrzyńca, którzy w meczu finałowym zwyciężając 1:0 pokonali drużynę z parafii św. NMP Królowej Polski z Nakła. Trzecie miejsce zajęli ministranci ze Św. Stanisława z Nakła, którzy w meczu o 3 miejsce pokonali zespół MBNP  z Bydgoszczy 7 : 0. Sędzia zawodów Pan Adam Lyczmański wybrał najlepszego zawodnika turnieju, którym został Mateusz Papaj z parafii Św. Wawrzyńca z Nakła,  a najlepszym bramkarzem turnieju został Filip Jarczyński z parafii NMP Królowej Polski z Nakła.