DTLSO w Halowej Piłce Nożnej – Bydgoszcz 28.02.2015

DSC04994Zespół Szkół nr 16 w Bydgoszczy był gospodarzem turnieju halowej piłki nożnej w kategorii gimnazjum 28 lutego 2015 roku. Turniej rozpoczął się Mszą Świętą o godz. 9.00 w parafii św. Antoniego z Padwy na bydgoskim Czyżkówku, której przewodniczył diecezjalny duszpasterz sportu ks. Michał Zawartowski. Po Mszy Świętej wszyscy udali się na halę.

Turniej rozpoczął się od podziału 14 drużyn na cztery grupy. System rozgrywek grupowych odbywał się na zasadzie „każdy z każdym”. Do dalszej części turnieju awansowały po dwie najlepsze drużyny z grupy.

„Młodzież zjawia się bardzo licznie, dlatego niezmiernie nas to cieszy. Staramy się organizować cykliczne turnieje, które w jakimś stopniu odciągną młodych ludzi od komputerów i zachęcą do uprawiania sportu.”- powiedział ks. Robert Szczepański diecezjalny duszpasterz sportu.

„Uważam, że poprzez sport młodzi ludzie mogą kształtować swojego ducha, dlatego emocji nie brakuje, zawsze przyświeca nam hasło, aby wygrał najlepszy i myślę, że o to w tym wszystkim chodzi”- dodał ks. Michał Zawartowski

W finale zmierzyły się drużyny parafii św. Marka w Bydgoszczy i św. Józefa w Osieku. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, ale emocji nie brakowało, ponieważ gol wyrównujący padł w ostatnich minutach meczu, dlatego konieczne były rzuty karne, w których tryumfowała parafia św. Józefa. W meczu o III miejsce zmierzyły się drużyny parafii św. Andrzeja Boboli w Szubinie oraz Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy. Mecz zakończył się wynikiem 4:0.

Na zakończenie turnieju zostały wręczone puchary i nagrody dla zwycięzców oraz dla najlepszego zawodnika i bramkarza turnieju, których wybrali sędziowie: Piotr Pirowicz oraz Adam Lyczmański. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wojciech Węgrzyn z parafii św. Józefa w Osieku, a najlepszym bramkarzem Łukasz Pawełczak z parafii św. Marka w Bydgoszczy.