DTLSO w Halowej Piłce Nożnej – Osowa Góra 22.11.2014

DSC0439322 listopada 2014 roku odbył się turniej halowej piłki nożnej kategorii szkoła podstawowa w Bydgoszczy. Turniej rozpoczął się Mszą Świętą o godz. 9.00, która odbyła się w parafii św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Turniej rozpoczął się od podziału 19 drużyn na dwie hale. Jedną z nich była hala przy ulicy Koronowskiej przy ZS nr 16 na Czyżkówku, natomiast druga hala mieściła się w ZS nr 24 przy ulicy Puszczykowej na Osowej Górze. W obu halach odbyły się eliminacje, natomiast faza pucharowa odbyła się w ZS 24. System rozgrywek grupowych odbywał się na zasadzie „każdy z każdym”. Do fazy pucharowej przechodziły po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

„Cieszy nas jako organizatorów to, że po raz kolejny zgłosiło się 19 parafii, co wskazuje na to, że wśród młodzieży jest duch sportu, jest zainteresowanie piłką nożną. Zawsze są emocje i sportowe oczekiwania, młodzież wykazuje to na boisku. Sport to też szacunek, wzajemne zrozumienie i rywalizacja oparta na zdrowych zasadach.”- powiedział diecezjalny Duszpasterz Sportu ks. Michał Zawartowski.

„Emocje sięgają zenitu , bardzo pozytywny turniej, młodzi mają przede wszystkim możliwość nie tylko sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie, ale również zaznać prawdziwej sportowej rywalizacji, to jest dzisiaj dla nich najcenniejsze.” – powiedział w jednej z przerw między meczami ks. Piotr Wachowski z parafii pw. Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy.

„Turnieje piłkarskie to fajna idea, dobrze, że są organizowane, ponieważ to sprawia, że możemy odciągnąć młodzież od komputerów. Chłopacy widzą, że nie są sami, mogą poczuć swoją siłę, wiara nie jest tylko ich, ale dotyka wszystkich ludzi, nie są sami w tej wierze. Młodzi chłopacy zostawiają serce na boisku, godzą się z przegraną, ale widać, że mają łzy w oczach. To przede wszystkim uczy życia.”- dodał po ciężkim meczu ks. Krzysztof Klóska z parafii pw. Bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika w Bydgoszczy.

W finale zmierzyły się drużyny parafii św. Kazimierza z Łochowa i NMP Królowej Polski z Brzozy. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Łochowa. W meczu o III miejsce zmierzyły się drużyny parafii bł. Michała Kozala z Solca Kujawskiego oraz Wniebowzięcia NMP z Kcyni. Mecz zakończył się wynikiem 0:5. Ciekawym aspektem był fakt, że Łochowo bardzo energicznie kibicowało Kcyni i na odwrót.

Na zakończenie zostały wręczone puchary i nagrody dla zwycięzców oraz dla najlepszego zawodnika i bramkarza turnieju, których wybrał sędzia główny turnieju – Adam Lyczmański. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Hubert Szymański z parafii św. Kazimierza w Łochowie , a najlepszym bramkarzem Konrad Juha z parafii Wniebowzięcia NMP w Kcyni.

Podsumowując cały turniej diecezjalny Duszpasterz Sportu ks. Robert Szczepański powiedział: „Cały turniej powinniśmy oddać przede wszystkim Bogu. Możemy zaliczyć go do bardzo udanych i pełnych emocji rozgrywek. Ale tak jak gracie w piłkę i biegacie na boisku, tak też powinniście pilnować swoich dyżurów w parafiach, o co Was bardzo proszę, żebyście dawali świadectwo wzorowej postawy życiowej.”