„Mikołajkowy” Turniej Tenisa Stołowego 13.12.2014

Bydgoski klub sportowy „Gwiazda” był miejscem rozgrywek Mikołajkowego Turnieju tenisa  stołowego 13 grudnia 2014 roku. Wzorem lat ubiegłych, także i w tym roku młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności w tenisie stołowym. Turniej rozpoczął się o godz. 9.00, kiedy to przyjmowano zgłoszenia i losowano grupy z zawodnikami. Dokonano podziału na 4 kategorie: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia oraz kategoria „Open”.  System rozgrywek grupowych odbywał się na zasadzie „każdy z każdym”. Do fazy pucharowej przechodziły po dwie najlepsze osoby z każdej grupy. Na wstępie diecezjalny Duszpasterz Sportu ks. Michał Zawartowski przywitał wszystkich tymi słowami: „Witam wszystkich na turnieju, który po raz kolejny wrócił do tego klubu, cieszy mnie ogromnie to, że przybyliście tak licznie, to dowodzi, że nadal macie w sobie ducha sportu, życzę wszystkim powodzenia i zaciętej rywalizacji.”
Bartosz Sołdan, jak się okazało zwycięzca w kategorii szkoła średnia, powiedział: „Turniej bardzo mi się podoba, jest zacięta rywalizacja, wszyscy reprezentują wysoki poziom gry. To jest mój trzeci turniej, co roku jestem bardziej zadowolony zarówno z wyników, jak i ze względów organizacyjnych.”
Faktycznie poziom był bardzo wysoki, a rywalizacja zacięta, ponieważ na turnieju pojawiło się bardzo wiele osób, niektórzy trenują już od kilku lat, a inni dopiero zaczynają swoją przygodę z tą dyscypliną sportową, ale każdy dobrze się bawił. Grzegorz Tarczykowski z kategorii „Open” powiedział: „Grało się całkiem w porządku, poziom wysoki, turniej jest jak co roku rewelacyjnie przygotowany i jestem bardzo zadowolony, bo miałem okazję trochę pograć i przede wszystkim dobrze się bawić.”

Na zakończenie zostały wręczone nagrody i puchary dla zwycięzców turnieju. W kategorii szkoła podstawowa zwyciężył Piotr Woźniak z parafii Wniebowzięcia NMP w Kcynii, natomiast drugie i trzecie miejsca zajęli odpowiednio Konrad Gacka z parafii pw. Św. Urszuli Ledóchowskiej i Dominki Januchowski z parafii pw. Bł. Biskupa Michała Kozala w Bydgoszczy. W kategorii gimnazjum zwyciężył Filip Stypka z parafii pw. Św. Urszuli Ledóchowskiej, natomiast drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio Jakub Zadróżyński z parafii pw. Św. Jana w Bydgoszczy oraz Nikodem Prokop również z tej samej parafii. W kategorii szkoła średnia triumfował Bartosz Sołdan z parafii pw. Św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią, drugi był Mateusz Kozłowski z parafii pw. Trójcy Świętej w Łobżenicy, a trzeci Sebastian Szymański z parafii pw. Św. Kazimierza w Łochowie. W kategorii „Open” bezkonkurencyjny był, jak co roku ks. Krzysztof Klóska, wikariusz w parafii pw. Bł. Biskupa Michała Kozala w Bydgoszczy. Natomiast drugie i trzecie miejsce zajęli Zbigniew Zadróżyński z parafii pw. Św. Jana w Bydgoszczy i Mikołaj Tubiszewski z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kcynii. Prezes klubu „Gwiazda” pan Zbigniew Leszczyński wręczył również specjalną nagrodę dla najbardziej obiecującego zawodnika turnieju, którym okazał się Filip Stypka z parafii pw. Św. Urszuli Ledóchowskiej.
Podsumowując cały turniej diecezjalny Duszpasterz Sportu ks. Robert Szczepański powiedział: „Dziękując Panu Bogu, Wam przede wszystkim kochana młodzieży i dzieci oraz waszym opiekunom, księżom i osobom świeckim, dziękujemy za to, że w ilości ponad czterdziestu osób mogliśmy się po raz kolejny spotkać.” , natomiast ks. Michał Zawartowski podziękował klubowi „Gwiazda” za pomoc w organizacji turnieju. Po rozdaniu nagród został rozegrany pokazowy set pomiędzy ks. Krzysztofem Klóską a panem Zbigniewem Leszczyńskim, który zakończył się wynikiem  9:11 dla pana Prezesa.