„Mikołajkowy” Turniej Tenisa Stołowego LSO

DSC0686612 grudnia 2015 roku w hali Klubu Sportowego „GWIAZDA” Bydgoszcz rozegrany został kolejny już „Mikołajkowy” Turniej Tenisa Stołowego Liturgicznej Służby Ołtarza. Do zawodów, które rozgrywane były w 5 kategoriach wiekowych,  zgłosiło się 40 zawodników z parafii z terenu Diecezji Bydgoskiej. Rozpoczęcia turnieju dokonali Diecezjalni Duszpasterze Sportu Ks. Michał Zawartowski i Ks. Robert Szczepański. Najliczniejszą kategorią okazała się kategoria dla uczniów szkoły gimnazjalnej. Toteż mecze w tej kategorii wiekowej zdominowały przebieg turnieju. Najmniej uczestników zgromadziła kategoria uczniów szkoły podstawowej w klasach 1-3. Istotne jest również to, że wielu tenisistów „Mikołajkowego” turnieju brało w nim udział kolejny już raz, co wyraźnie wskazuje na to, że ta impreza sportowa wpisała się na stałe w kalendarz sportowy Diecezji. Tradycyjnie przebieg zawodów wzbudził wiele emocji sportowych, szczególnie w finałowej fazie zawodów. Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:
Kat. I – Szkoła Podstawowa 1-3

1. Miejsce – Piotr Kliszewski – św. Urszuli Ledóchowskiej Bydgoszcz

Kat. II – Szkoła Podstawowa 4-6

1. Miejsce – Karol Kaszuba – św. Urszuli Ledóchowskiej Bydgoszcz
  2. Miejsce – Piotr Piasecki – św. Trójcy Bydgoszcz
  3. Miejsce – Artur Zarębski – św. Urszuli Ledóchowskiej Bydgoszcz

Kat. III – Gimnazjum

1. Miejsce – Marcin Bartoszek –  Wniebowzięcia NMP Kcynia
  2. Miejsce – Jakub Zadrużyński – św. Jana Bydgoszcz
  3. Miejsce – Mateusz Górski – św. Wojciecha Bydgoszcz

Kat. IV – Szkoła Ponadgimnazjalna

1. Miejsce – Bartosz Sołdan – św. Stanisława Nakło n/Notecią
  2. Miejsce – Karol Wrzos – Matki Bożej Królowej Męczenników Bydgoszcz
  3. Miejsce – Michał Sosnowski – św. Maksymiliana Kolbe Bydgoszcz

Kat. V – Księża, Klerycy oraz przedstawiciele parafii ze szkół ponadgimnazjalnych

1. Miejsce – Zbigniew Zadrużyński – św. Jana Bydgoszcz
  2. Miejsce – Ks. Robert Szczepański – św. Trójcy Bydgoszcz