VI Diecezjalny Zjazd Ministrantów i Lektorów

9 czerwca 2018 r. na stadionie klubu sportowego „GWIAZDA” Bydgoszcz, zgromadzili się członkowie liturgicznej służby ołtarza, aby po raz szósty rozegrać zawody sportowe z okazji Diecezjalnego Zjazdu Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Bydgoskiej.

Zawody poprzedzone uroczystą Eucharystią zgromadziły łącznie około 170 młodych ministrantów i lektorów, którzy podzieleni na grupy rywalizowali ze sobą w turnieju rzutów karnych oraz turnieju piłki nożnej.

W turnieju piłki nożnej najlepsza okazała się drużyna z parafii św. Wawrzyńca w Nakle. Drugie miejsca zajęła parafia św. Trójcy z Bydgoszczy a trzecie parafia Matki Boskiej Ostrobramskiej także z Bydgoszczy. Turniej rzutów karnych rozstrzygnęła na swoją korzyść „piątka” z parafii św. Wawrzyńca w Nakle. Drugie miejsce zajęła drużyna z parafii św. Jadwigi w Bydgoszczy a trzecie parafia Przemienienia Pańskiego z Bydgoszczy