DTLSO Piłki Nożnej – SZUBIN 23.04.2016

DSC07359Po raz kolejny w Szubinie rozegrany został Diecezjalny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów w kategorii szkoły podstawowej. Turniej zgromadził uczestników z 13 parafii Diecezji Bydgoskiej. Zanim przystąpiono do rozgrywek, odprawiona została Msza św. koncelebrowana w kościele p.w. Św. Marcina Biskupa, której przewodniczył Diecezjalny Duszpasterz Sportu Ks. Robert Szczepański, a Słowo Boże do zgromadzonych skierował drugi z Diecezjalnych Duszpasterzy Sportu Ks. Michał Zawartowski. Po uczcie duchowej rozpoczęły się rozgrywki. W związku z tym, że rozgrywanie zawodów zostało zaplanowane na dwóch boiskach typu „Orlik”, zgłoszone drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Rozgrywkom ministranckim towarzyszyły w tym roku szczególne poświęcenie, ofiarność i walka o każdy centymetr boiska. Dodatkową motywacją dla zawodników był regulaminowy zapis, który mówił o tym, że drużyny które zajmą pierwsze miejsce w swoich grupach zagrają w ścisłym finale, a drużyny z drugich miejsc w meczu o miejsce trzecie. Rozgrywki w grupie pierwszej wygrała parafia Wniebowzięcia NMP z Kcyni, natomiast drugie miejsce zajęła drużyna z parafii św. Wawrzyńca w Nakle.