VII Diecezjalny Zjazd Ministrantów i Lektorów

8 czerwca 2019 r. na stadionie klubu sportowego „GWIAZDA” Bydgoszcz, zgromadzili się członkowie liturgicznej służby ołtarza, aby po raz szósty rozegrać zawody sportowe z okazji Diecezjalnego Zjazdu Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Bydgoskiej.

Zawody poprzedzone uroczystą Eucharystią zgromadziły łącznie około 250 młodych ministrantów i lektorów, którzy podzieleni na grupy rywalizowali ze sobą w turnieju rzutów karnych oraz turnieju piłki nożnej.

W turnieju piłki nożnej najlepsza okazała się drużyna z parafii św. Wawrzyńca w Nakle. Drugie miejsca zajęła parafia św. Rodziny z Bydgoszczy a trzecie parafia św. Jadwigi także z Bydgoszczy. Turniej rzutów karnych rozstrzygnęła na swoją korzyść „piątka” z parafii św. Trójcy z Bydgoszczy. Drugie miejsce zajęła drużyna z parafii Chrystusa Króla w Bydgoszczy a trzecie parafia Św. Rodziny z Bydgoszczy